MENU

PROFIL DATUK BANDAR

Nama : YB Dato' Hj. Amran Bin A.Rahman
Jawatan: Datuk Bandar
Gred: Jusa C
Tarikh Lhir: 06 Oktober 1964
Emel:  amran@johor.gov.my / amran@mbjb.gov.my

PENDIDIKAN

Kelulusan:

Sarjana Muda Sastera (Kepujian), Universiti Malaya (Pengajian Asia Tenggara)

INFO JAWATAN

1.   Penolong Pentadbir Tanah Pejabat Tanah Kluang 16.07.1988 - 31.05.1995

2.   Setiausaha Majlis Daerah Kota Tinggi 01.06.1995 - 09.03.1999

3.   Pen. Pentadbir Tanah 1 Pejabat Tanah Kota Tinggi 10.03.1999 - 15.09.2000

4.   Pen. Pentadbir Tanah 1 Pejabat Tanah Johor Bahru 16.09.2000 - 31.12.2002

5.   Penolong Setiausaha 1 Pejabat SUK (BPSM) 01.01.2003 -31.12.2003

6.   Ketua Pen. Pegawai Daerah Pejabat Daerah Pontian 01.01.2004 - 31.08.2004

7.   Ketua Pen. Pegawai Daerah Pejabat Daerah Kluang 01.09.2004 - 31.12.2004

8.   Pen. Peg. Daerah/Pen. Pentadbir Tanah Pejabat Tanah & Daerah Kecil Tangkak 01.01.2005 - 31.01.2006

9.   Ketua Pen. Setiausaha Pejabat SUK Cawangan Perumahan 01.02.2006-15.08.2006

10. Yang Dipertua Majlis Perbandaran Batu Pahat16.08.2006 -15.03.2009

11. Pegawai Daerah Pejabat Daerah Ledang16.03.2009 - 07.08.2011

12. Pegawai Daerah Pejabat Daerah Muar 08.08.2011-15.07.2012

13 .Pegawai Daerah Pejabat Daerah Johor Bahru 16.07.2012 - 30.11.2014

14. Timbalan Setiausaha Kerajaan Pejabat Setiausaha Kerajaan Johor 01.12.2014 - 16.01.2017

15. Pengarah Jabatan Agama Islam Negeri Johor 17.01.2017 - 22.10.2017

16. Datuk Bandar Majlis Bandaraya Johor Bahru 23.10.2017 - Sekarang